joomla templates top joomla templates template joomla

Kilkanaście osób rażonych piorunem w okolicy Giewontu. Jest kilka ofiar śmiertelnych w tym 12-letni chłopiec i kilkunastu rannych. Trwają akcje ratownicze

info: TVP info; video: TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Kraj wiadomości

Na Giewoncie piorun uderzył w grupę turystów; na masywie przebywało wówczas 20 osób. – Kilkanaście osób rażonych piorunem w okolicy Giewontu. Mamy bardzo ciężką sytuację. Odnotowano też kilka zgonów w różnych miejscach – powiedział naczelnik TOPR Jan Krzysztof. Na miejscu trwa akcja ratunkowa. Przez Tatry przechodzi gwałtowna burza.
 
 
Sytuacja jest dramatyczna. Jak poinformował naczelnik TOPR Jan Krzysztof, kilka osób nie przeżyło wyładowań elektrycznych. Jak podało RMF FM, wśród ofiar jest 12-letni chłopiec. Dziecko zmarło po kilkuminutowej reanimacji. Na razie nie ma więcej szczegółowych informacji o liczbie poszkodowanych oraz ich stanie. 
 
 
Akcja ratownicza trwa między innymi na Giewoncie. – Cztery śmigłowce Lotniczego Pogotowia Ratunkowego biorą udział w akcji ratunkowej w Tatrach, gdzie piorun śmiertelnie raził kilka osób, a kilkanaście zostało rannych. Pierwszy śmigłowiec z bazy LPR w Krakowie wylądował na Polanie Kondratowej położonej pod Giewontem – powiedziała zastępca rzecznika prasowego LPR Kinga Czerwińska.
 
Jak dodała, pozostałe trzy śmigłowce są w drodze pod Tatry z baz w Gliwicach, Kielcach i Sanoku. Czerwińska poinformowała również, że nie ma jeszcze decyzji, do których szpitali zostaną przewiezieni poszkodowani.
 
 
W akcji uczestniczy również śmigłowiec ratowniczy Sokół z TOPR-u. Jak powiedział IAR kapitan Bogusław Szydło z Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie, wesprzeć akcję ratowniczą jadą również trzy zastępy Ochotniczej Straży Pożarnej z powiatu tatrzańskiego. Do akcji włączył się także GOPR. 
 
Jak podał na Facebooku Portal Tatrzański, schronisko na Kondratowej jest nieczynne – są w nim opatrywani ranni.