joomla templates top joomla templates template joomla

Statystycznie niemożliwe, łatwiej wygrać w lotto? Kolejna awaria w Warszawie. Popsuła się pompa, ścieki znowu wpływają do Wisły zamiast do Czajki

info: TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Kraj wiadomości

 
Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Warszawie poinformowało, że w wyniku awarii jednej z pomp część ścieków z lewobrzeżnej Warszawy znów wpada do Wisły.
 
- Mamy przesył, który jest tylko i wyłącznie tymczasowy. Dokładnie tak, jak miało to miejsce rok temu, zdarzają się usterki.
 
 
W tej chwili jest usterka jednej z pomp, która - mamy nadzieję - do jutra zostanie naprawiona. To jest sytuacja naturalna – tłumaczył prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski. rzaskowski wyraził nadzieję, że pierwsza rura z budowanego równolegle pod dnem Wisły przesyłu będzie gotowa w połowie grudnia.
 
Jak poinformowały Wody Polskie aktualnie, z powodu usterki pomp, awaryjny układ przesyłowy ścieków na moście pontonowym działa połowicznie - ścieki są transportowane jedną nitką tymczasowego rurociągu na moście pontonowym, podczas gdy druga pozostaje wyłączona ze względu na awarię jednej z pomp, a ładunek ścieków, którego nie jest w stanie przechwycić pierwsza nitka zrzucany jest do Wisły.
 
Obecnie trwają prace nad przywróceniem pełnej funkcjonalności układu. Z informacji dostępnych na stronach MPWiK wynika, że pompa powinna zostać naprawiona do godzin porannych. Jednocześnie w związku z koniecznością zrzutu części ścieków do rzeki Wisły zastosowano ich ozonowanie.
 
Do momentu zatrzymania zrzutu nieoczyszczonych ścieków do Wisły w związku z kolejną awarią systemu przesyłającego ścieki do oczyszczalni „Czajka” w Warszawie, w okresie od 29 sierpnia do 22 września do Wisły dostało się ponad 5 mld litrów ścieków oraz setki ton biogenów, w tym ponad 30 ton fosforu i blisko 300 ton azotu.