joomla templates top joomla templates template joomla

"Skala odkrywanych nieprawidłowości ciągle bardzo duża". Komisja weryfikacyjna nakazała zwrot nieruchomości wartych ponad 12 mln zł

info: TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Kraj wiadomości

 
Komisja wyjaśniająca tzw. aferę reprywatyzacyjną w Warszawie nakazała zwrot ponad 7,6 mln zł od nabywców roszczeń do działki przy ulicy Zielnej 32 oraz zwrot kamienicy przy ulicy Krakowskim Przedmieściu 85.
 
- Łącznie dzisiaj można powiedzieć o zwrocie 12 mln zł. Bo jest to gotówka za transakcję, która nigdy nie powinna mieć miejsca i z drugiej strony nieruchomość wartą 5 mln zł – powiedział przewodniczący komisji Sebastian Kaleta.
 
 
Komisja uznała, że decyzja miasta z 2002 roku nakazująca zwrot działki przy ulicy Zielnej 32, niedaleko stacji metra przy ulicy Świętokrzyskiej, została podjęta z naruszeniem prawa.
 
- Wniosek złożyła osoba nieuprawniona, która nie była właścicielem ani następcą prawnym – stwierdził Kaleta. Roszczenia do działki nabyto za 110 tysięcy złotych, a następnie nieruchomość sprzedano za ponad 8 mln złotych. W związku z tym, komisja domaga się zwrotu od beneficjentów kwoty ponad 7,6 mln złotych.
 
Druga decyzja dotyczy decyzji ratusza z 2011 roku dotyczącej zwrotu kamienicy przy Placu Zamkowym wartej 5 mln złotych, do której roszczenia nabyto za ponad 800 tys. złotych.