joomla templates top joomla templates template joomla

Sędzia Laskowski „nie utożsamiał się z nowym porządkiem”. Nie przeszkodziło mu to przyjął dzisiaj funkcji prezesa Sądu Najwyższego w Izbie Karnej

info: TVPinfo; fot: Archowum/x-news włącz . Opublikowano w Kraj wiadomości

 
Sędzia Michał Laskowski został dziś mianowany prezesem Izby Karnej Sądu Najwyższego. Tymczasem jeszcze niedawno, rezygnując z funkcji rzecznika SN, mówił, że „utożsamia się z nowym porządkiem” i po zmianie władz będzie „trochę inny sąd niż obecnie”. 
 
Pod koniec kwietnia o odejściu z SN poinformował dotychczasowy rzecznik. Michał Laskowski pytany o powody tej decyzji powiedział, że „uważa, iż kończy się pewien rozdział w historii Sądu Najwyższego”.
 
 
Stwierdził, że już za kilka dni będzie to „trochę inny sąd niż obecnie”.
 
- "Podejrzewam, że od 1 czy 4 maja sądem kierować będzie sędzia wskazany przez prezydenta" - powiedział. Ocenił, że rzecznik prasowy, który jest twarzą sądu i reprezentuje sąd, musi się z nim utożsamiać.
 
- "Ja się z tym nowym porządkiem nie utożsamiam" - mówił.
 
Jeszcze w sobotę Laskowski stał na czele grupy 50 sędziów SN, którzy zaapelowali do prezydenta Andrzeja Dudy o namysł nad powołaniem nowego I Prezesa Sądu Najwyższego. Ich zdaniem pozycja prezesa może być
 
 
- „Podważana i słaba ze względu na skalę uchybień podczas obrad zgromadzenia, które wybrało kandydatów na tę funkcję” -
 
Pomimo wcześniejszych wypowiedzi prezydent Andrzej Duda zadecydował o powołaniu go na Prezesa SN kierującego pracą Izby Karnej, Laskowski zgodził się. Dziś został oficjalnie mianowany. W związku z tym pojawiły się pytania, dlaczego sędzia, który „nie utożsamia się” już z SN przyjmuje funkcję jednego z prezesów.