joomla templates top joomla templates template joomla

Ratownicy nie dotarli bezpośrednio do ciała grotołaza, ale z niewielkiej odległości stwierdzono, że nie żyje. Wszystko wskazuje na to, że w pobliżu znajduje się ciało drugiego grotołaza

TVN24/x-news; fot: TOPR/youtube włącz . Opublikowano w Kraj wiadomości

Po pięciu dniach poszukiwań ratownicy odnaleźli ciało jednego z grotołazów zaginionych w Tatrach. Grotołazi zaginęli w Jaskini Wielkiej Śnieżnej. Trwają poszukiwania drugiego z mężczyzn. 
 
 
- Stwierdziliśmy zgon jednego z grotołazów. Nie udało nam się bezpośrednio do niego dotrzeć. Ale z niewielkiej odległości w bardzo dobrym świetle mamy jednoznaczne wskazanie, że ta osoba nie żyje. Okoliczności, ułożenie ciała, nie budzą żadnych wątpliwości. W związku z tym przechodzimy do akcji, która ma na celu dotarcie do ciał. Nie jest to już sprawa pilna. Zdecydowanie na pierwszym miejscu jest bezpieczeństwo ratowników – poinformował naczelnik TOPR, Jan Krzysztof.
 
 
Jak zaznaczył, wszystko wskazuje na to, że w pobliżu znajduje się również ciało drugiego grotołaza. 
 
- Co do przyczyn śmierci sądzimy, że mogła to być hipotermia, albo doszło do zalania korytarza i mężczyźni utopili się w ciągu pierwszej doby od zaginięcia – powiedział Jan Krzysztof.