joomla templates top joomla templates template joomla

Rafał Trzaskowski wspierając protesty przyczynia się podobnie jak opozycja do wzrostu zachorowań. Z drugiej strony narzeka na brak łóżek covidowskich w Warszawie

info: tvn24/x-news włącz . Opublikowano w Kraj wiadomości

 
- Minister zdrowia twierdzi, że rządzący przygotowywali się od miesiąca do tego szpitala na Stadionie Narodowym. Przyjmuję te słowa z niedowierzaniem, bo nikt z nami nie rozmawiał, tylko zostaliśmy zaskoczeni tym pomysłem dosłownie na godzinę przed jego ogłoszeniem – stwierdził na konferencji prasowej Rafał Trzaskowski.
 
Prezydent Warszawy poinformował, że stolica za pośrednictwem wojewody mazowieckiego otrzymała decyzje premiera, że w szpitalach, które podlegają Warszawie 35 procent łóżek ma zostać przeznaczonych dla pacjentów zarażonych COVID-19.
 
 
- Naprawdę życie pacjentów jest zagrożone. Jeżeli bez konsultacji i strategii będziemy otrzymywali takie decyzje to się przekłada na bezpieczeństwo pacjentów, którzy nie są zakażeni covidem. Utworzenie takich łóżek wymaga po prostu czasu – podkreślił.
 
Trzaskowski zwrócił uwagę, że decyzje zapadają „bez żadnych rozmów, bez żadnych konsultacji” z samorządami. Dodał, że sytuacja w stołecznych szpitalach jest trudna, ponieważ 20 proc. personelu jest już zakażone koronawirusem lub przebywa na kwarantannie i w związku z pandemią przeprowadzane są wyłącznie operacje ostre.