joomla templates top joomla templates template joomla

Protesty w Warszawie po orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego. Wyzwiska, przekleństwa, tłum próbował przejść pod dom Jarosława Kaczyńskiego

Agencja/eReporter24; video: onet.pl włącz . Opublikowano w Kraj wiadomości

 
W Warszawie odbył się tzw. spontaniczny protest przeciwko orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji. Pod budynkiem Trybunału Konstytucyjnego zebrało się kilkaset osób, które próbowały następnie przedostać się pod dom Jarosława Kaczyńskiego
 
Gorąca atmosfera po orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego. Grupa osób zebrała się najpierw pod Trybunałem, a następnie próbowała przejść pod dom Jarosława Kaczyńskiego na co nie pozwoliła policja. O godz. 2 w nocy protest się zakończył.
 
 
Demonstranci w Warszawie mieli ze sobą transparenty z hasłami: "Prawo ma nas chronić", "Macie krew na togach", a także "Zrozumcie prawica: to moja macica". Uczestnicy protestu skandowali: "Konstytucja jest kobietą", "Jest ich opór, jest opresja". "Moje ciało, moja sprawa" czy "Solidarność naszą bronią". Policja legitymowała uczestników protestu.
 
Grupka osób podsycana przez lewicowych działaczy, w towarzystwie znacznych siły policyjnych, wyzywała, przeklinała, próbowała sforsować kordon policyjny. Na piątek zapowiedziano kolejna demonstracje pod Trybunałem Konstytucyjnym.
 
Trybunał wydał w czwartek wyrok ws. tzw. aborcji eugenicznej, którą uznał za sprzeczna z konstytucją.