joomla templates top joomla templates template joomla

"Mamy do czynienia z katastrofą ekologiczną i zaniechaniem władz Warszawy". Wojsko przystąpiło do stawiania mostu pontonowego na Wiśle

info: TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Kraj wiadomości

 
Minister obrony narodowej zainaugurował budowę mostu pontonowego do oczyszczalni Czajka. Ma zostać ukończony do 10 września i pozostać na Wiśle do listopada.
 
- Wojsko Polskie jest zawsze gotowe, żeby nieść pomoc. Wojsko Polskie ułoży most pontonowy, po którym zostanie przełożona rura, którą toczone będą nieczystości do oczyszczalni ścieków Czajka. Nad utrzymaniem mostu czuwać będzie 50 żołnierzy, a postawi go do 200 żołnierzy. Ma długość 245 metrów i składa się z sześciu części – wyjaśnił Mariusz Błaszczak.

Jak oświadczył minister, "mamy do czynienia z katastrofą ekologiczną i zaniechaniem władz samorządowych Warszawy i prezydenta Trzaskowskiego".
 
 
We wtorek w godzinach porannych rozpoczęła się akcja budowy mostu pontonowego, na którym ułożony zostanie awaryjny rurociąg doprowadzający nieczystości do Oczyszczalni Ścieków „Czajka”.
 
W budowę mostu pontonowego na Wiśle zaangażowanych jest około 200 żołnierzy oraz 130 jednostek sprzętu. Podobnie jak przed rokiem, most będzie gotowy w ciągu trzech dni, a jego łączna długość wyniesie niemal 250 metrów. Montaż konstrukcji zakończy się w najbliższy czwartek.
 
Budowa mostu przygotowywana jest obecnie na lewym brzegu Wisły, na północ od mostu Marii Skłodowskiej – Curie. Zadanie budowy i utrzymania przeprawy otrzymali żołnierze z 2. Pułku Inżynieryjnego z Inowrocławia oraz 2. Mazowieckiego Pułku Saperów z Kazunia.