joomla templates top joomla templates template joomla

„Bardzo będzie nam brakować tej radości, którą nam dawał”. Artyści wspominają Jerzego Pilcha

info: TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Kraj wiadomości

 
 
W wieku 67 lat zmarł Jerzy Pilch, jeden z najpopularniejszych polskich pisarzy współczesnych, a także publicysta, dramaturg i scenarzysta filmowy, laureat Nagrody Literackiej Nike. Jest uznawany za jednego z najwybitniejszych polskich felietonistów. Pisarza wspominali aktor Jerzy Stuhr oraz oraz dziennikarz Michał Ogórek.
 
- Bardzo trudno mi się skupić, to takie uderzenie. Ale Jurek przez całe moje dorosłe życie był zawsze dla mnie uosobieniem komentarza świata. To, co on mówił, ja dokładnie czułem, tylko on to umiał ująć lepiej, bardziej dowcipnie, bardziej ironicznie, bardziej sarkastycznie, bardziej inteligentnie. Bardzo mi tego będzie brak – przyznał Jerzy Stuhr.
 
- On właściwie kpił sobie ze wszystkiego i to była jego siła. Nawet gdy wiedział, że choruje i tego jego ostatnie lata były bardzo ciężkie i trudne, to jednak zawsze próbował znaleźć w tym jakiś element, który dawał by coś zabawnego jego czytelnikom, wiedział, że tego się od niego oczekuje. to było niewiarygodne, jak potrafił spojrzeć na rzeczy z dystansu i jak bardzo będzie nam brakować tej radości, którą nam dawał – wspominał Michał Ogórek.