joomla templates top joomla templates template joomla

Widzimy obecnie jakim gwarantem bezpieczeństwa jest Unia Europejska. Wojna domowa u granic Polski, Unii Europejskiej, administracja europejska milczy, nie umie nawet zająć stanowiska

Agencja/eReporter24; info tvn24/x-news włącz . Opublikowano w Rewolucja na Białorusi

 
Rozwijająca się sytuacja na Białorusi, a administracja europejska praktycznie milczy, nie potrafiła nawet wystosować apelu w stosunku do władz i demonstrantów kraju, który bezpośrednio sąsiaduje z Unią Europejska i Polską. Na tym przykładzie widać jakim gwarantem bezpieczeństwa w regionie jest Unia Europejska. USA w tym czasie zajęły już stanowisko. 
 
Unia Europejska musi podjąć działania na rzecz wstrzymania ewentualnych rozwiązań siłowych na Białorusi. Polska będzie o to zabiegać – zapowiedział szef MSZ Jacek Czaputowicz.
 
 
Minister dodał, że zwrócił się do Wysokiego Przedstawiciela UE ds. polityki zagranicznej i bezpieczeństwa Josepa Borrella o zwołanie nadzwyczajnego posiedzenia ministrów spraw zagranicznych państw Unii.
 
Czaputowicz zaznaczył, że zbliżenie Białorusi z Unią Europejską jest ciągle możliwe.
 
- Oczekujemy od władz Białorusi zaprzestania represji i rozpoczęcia prawdziwego dialogu z obywatelami - podkreślił minister.