joomla templates top joomla templates template joomla

Uciekła na Litwę, lub raczej została zmuszona do ucieczki. Teraz Cichanouska zepewnia, że "Jest gotowa wystąpić w charakterze przywódcy narodu"

info: RUPTLY/x-news włącz . Opublikowano w Rewolucja na Białorusi

 
Swiatłana Cichanouska ogłosiła swoją gotowość pomocy przy przeprowadzeniu zmian na Białorusi. Przebywająca, w wyniku nacisków władz w Mińsku, na Litwie kontrkandydatka Aleksandra Łukaszenki w wyborach prezydenckich, opublikowała dziś nagranie z odezwą do Białorusinów.
 
- Jestem gotowa wziąć na siebie odpowiedzialność i wystąpić w charakterze przywódcy narodu, po to, by kraj uspokoił się i wrócił do normalności – zadeklarowała.
 
 
Cichanouska podkreśliła, że oczekuje wypuszczenia wszystkich więźniów politycznych oraz przygotowania bazy prawnej i warunków do organizacji nowych wyborów prezydenckich.
 
Kandydatka w wyborach prezydenckich na Białorusi zwróciła się również do funkcjonariuszy służb. - Białorusini nie akceptują przemocy. Są szczodrzy i sprawiedliwi. Jeśli wy postanowicie nie wypełniać zbrodniczych rozkazów i przejść na stronę społeczeństwa, ono wam wybaczy i poprze was – zapewniła.