joomla templates top joomla templates template joomla

Zdaniem "bezstronnego" sędziego Tuleyi "każda osoba ma prawo prezentować swoje poglądy czy sympatie w sposób dopuszczalny przez prawo". Niedawno KE uznała jego pytania prejudycjalne do TSUE za niedopuszczalne

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Kraj polityka

Sędzia Tuleyka zachowuje bezstronność krytykując Ministerstwo? Niedawno komnetując sprawę Jakuba K. powiedział, że dobór takich pracowników być może" jest charakterystyczny dla dzisiejszego ministertstwa". Niedawno sędziego skrytykowała też Komisja Europejska uznając jego pytania prejudycjalne do TSUE - za niedopuszczalne - czym kierował się sędzie stosując tą procedurę, "bezstronnością"? 
 
 
Jakub K., uczestnik wieszania zdjęć europosłów na szubienicach w listopadzie 2017 roku, pracował w tym czasie w Ministerstwie Sprawiedliwości. Był do niego delegowany z Sądu Rejonowego w Gliwicach. Informacje o zatrudnieniu Jakuba K. w Ministerstwie Sprawiedliwości skomentowali sędziowie ze Stowarzyszenia "Iustitia".
 
 
- Każda osoba ma prawo prezentować swoje poglądy czy sympatie, ale w sposób dopuszczalny przez prawo i mieszczący się w jakiś cywilizowanych ramach. Natomiast ministerstwo zatrudnia takie osoby jakie uważa, że powinna zatrudniać. Może to jest właśnie charakterystyczne dla dzisiejszych czasów, dla dzisiejszego ministerstwa sprawiedliwości, że opiera się na takich urzędnikach, takich osobach – powiedział Igor Tuleya, sędzia Sądu Okręgowego w Warszawie. 
 
- Wydaje mi się, że gdyby pracodawca, sąd, wiedział o tym powinien wyciągnąć określone konsekwencje dyscyplinarne, gdyż nie wyobrażam sobie, żeby działacze radykalnych organizacji nacjonalistycznych pracowali w takiej instytucji jak sąd czy ministerstwo sprawiedliwości – dodał Bartłomiej Przymusiński ze stowarzyszenia Iustitia.