joomla templates top joomla templates template joomla

"Za cztery lata utworzymy lewicowy rząd i zrealizujemy to, o co teraz walczymy". Rozpoczął się kongres Lewicy Razem

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Kraj polityka

Pokazaliśmy nową jakość w Sejmie, a za 4 lata zdobędziemy władzę - mówi Lewica Razem, która w Warszawie rozpoczyna swój dwudniowy kongres. Polityków Razem powitał Sławomir Broniarz, bo kongres zorganizowano w siedzibie Związku Nauczycielstwa Polskiego. Lewica Razem wspierała strajk nauczycieli, gdy domagali się oni podwyżek oraz zmian w systemie edukacji.
 
 
– Jestem przekonany, że także dzięki państwu, dzięki waszej energii i entuzjazmowi, a także niekonwencjonalnym metodom działania, w tej nowej kadencji Sejmu uda nam się przełamać impas towarzyszący nam przez minione cztery lata – mówił Broniarz.
 
Marcelina Zawisza z zarządu partii zapowiedziała, że za cztery lata Razem utworzy lewicowy rząd i zrealizuje postulaty, o które będzie walczyć już w obecnej kadencji Sejmu.
 
 
– Parlament, w którym mamy przyjemność i honor zasiadać, jest inny od poprzedniego. To nie jest parlament, w którym Prawo i Sprawiedliwość będzie mogło zrobić wszystko – stwierdził Adrian Zandberg, jeden z liderów Lewicy Razem.
 
W kongresie wzięły udział również przedstawicielki sojuszniczych partii z klubu parlamentarnego Lewicy - Anna Maria Żukowska z SLD i Paulina Piechna-Więckiewicz z Wiosny. Obecny był też Piotr Ikonowicz z Ruchu Sprawiedliwości Społecznej, który startował w koalicji z Razem do europarlamentu w 2019 roku.