joomla templates top joomla templates template joomla

Wystawił fakturę, ale nie przekazał jej odbiorcy, nie zarejestrował jej w systemie do celów podatkowych, nie zapłacił VAT? Coraz więcej niejasności po stronie biznesmena, który podsłuchiwał Kaczyńskiego

R.Ż/eSerwis.info; fot/video: TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Kraj polityka

"Gazeta Wyborcza" opublikowała fakturę, którą miała wystawić spółce Srebrna firma, na czele której stał austriacki biznesmen Gerald Birgfellner. 
 
 
Zdaniem posła Platformy Obywatelskiej Marcina Kerwińskiego: 
 
 - „Sprawa jest poważna. Po prostu widać, że austriacki biznesmen został oszukany i nie dostał zapłaty, a wcześniej z Kaczyńskim się umawiał”.
 
 
Okazuje się jednak że upubliczniona w Gazecie Wyborczej:
 
- faktura została nawet wysłana do spółki Srebrna -
 
Mało tego z nowych informacji wynika, że biznesmen nie zarejestrował wystawienia faktury w systemie, a więc tym samym nie zapłacił od niej podatku, o czym mówiono w programie „Minęła Dwudziesta”.
 
- Nie ma tej faktury ani w pliku kontrolnym, ani w systemie VAT -
 
Jeżeli te informację się potwierdzą by to oznaczało, że z wystawionego dokumentu powstała ogromna zaległość podatkowa, co w samo w sobie jest już podlegać będzie prawdopodobnie dalszemu sprawdzeniu i reakcji służb fiskalnych. 
 
 
Wątpliwości dotyczących faktury jest jednak więcej, jako podała TVP info: 
 
- Producent programu, w którym wystawiono fakturę, wystosował informację że Firma, która wystawiła fakturę nie posiada licencji na te oprogramowanie -
 
Poseł PiS Marcin Horała stwierdził, że:
 
„Nie zna takiej firmy, w jakiej taka faktura zostałaby zapłacona". „Ten austriacki biznesmen jawi się jako coraz bardziej ciemna postać w tej całej sprawie” -  mówił polityk.