joomla templates top joomla templates template joomla

Wypchnięci, wyrzuceni, byli posłowie PO i Nowoczesnej dołączyli do PSL. Powstał klub parlamentarny PSL-Koalicja Polska

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Kraj polityka

Marek Biernacki i Jacek Tomczak - dwaj posłowie usunięci w 2018 roku z Platformy Obywatelskiej - oraz Radosław Lubczyk, który wszedł do Sejmu z listy Nowoczesnej, przeszli do klubu parlamentarnego PSL. Ludowcy zmieniają przy okazji nazwę klubu na PSL-Koalicja Polska. Powodem transferu posłów PO ma być zapowiedź wspólnego startu z lewicą w jesiennych wyborach do parlamentu.
 
 
- Półtora roku temu Platforma Obywatelska za głosowanie, które było zgodne z moim sumieniem usunęła mnie ze swoich szeregów – przypomniał Marek Biernacki. Poseł został wyrzucony z partii za głosowanie przeciwko dalszemu procedowaniu nad ustawą „Ratujmy kobiety”. Projekt przewidywał wprowadzenie do polskiego m.in. prawa do aborcji na żądanie, a PO zdecydowało się na to głosowanie wprowadzić dyscyplinę partyjną. Zdaniem wielu komentatorów nie powinno to mieć miejsca w przypadku decyzji dotyczących światopoglądu.
 
 
Przewodniczący PO wyraził ubolewanie po dołączeniu Marka Biernackiego do koła PSL. - Wybrał inną drogę polityczną. Uważam, że to błąd, bo z sensem byłoby gdyby Platforma Obywatelska-Koalicja Obywatelska wiązała się bliżej z PSL-em i rozmawialibyśmy o wspólnej kampanii wyborczej – stwierdził Grzegorz Schetyna.