joomla templates top joomla templates template joomla

Piotr Liroy-Marzec: Nie będę wchodził na mównicę w czapce z daszkiem

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Wybory parlamentarne 2015

- Nie sądzę, żebym w czapce wchodził na mównicę - mówił przed zaprzysiężeniem na posła Pior Liroy-Marzec, który pojawił się w parlamencie w czapce z daszkiem. W rozmowie z dziennikarzami zapewniał, że jest "bardzo poważną osobą w tym miejscu". 

Ryszard Petru: Widziały gały, co brały. Szydło miała świadomość, w jakim jest układzie

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Wybory parlamentarne 2015

Ryszard Petru przekonuje, że Beacie Szydło nie będzie łatwo kierować rządem, którego ministrowie zostaną wybrani przez ścisłe kierownictwo partii, a nie przez nią. - Jeżeli będzie miała ministra, z którym się nie zgadza, ale on jest namaszczony przez PiS, to nie będzie miała nad nim woli sprawczej - mówił Petru.

Jan Rokita: Rząd PiS-u się ugniata, różne frakcje walczą ze sobą

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Wybory parlamentarne 2015

Władze Prawa i Sprawiedliwości powoli ustalają skład nowego rządu Beaty Szydło. Wkrótce ma go zatwierdzić komitet polityczny partii. Zdaniem Jana Rokity, widać że w partii Jarosława Kaczyńskiego ścierają się różne grupy.

Co dalej z SLD i Zjednoczoną Lewicą? "Zmiany personalne są konieczne"

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Wybory parlamentarne 2015

W Sojuszu Lewicy Demokratycznej trwa czas rozliczeń i szukania odpowiedzi na pytanie, co poszło nie tak w wyborach parlamentarnych. Zdaniem niektórych, przyczyną porażki było powstanie Zjednoczonej Lewicy i współpraca z Januszem Palikotem, ale wszyscy są zgodni, że przyszedł czas na zmiany personalne.

Kiedy powołanie nowego rządu?

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Wybory parlamentarne 2015

- Komitet polityczny podjął uchwałę w sprawie wyznaczenia delegacji do rozmów z panem prezydentem w sprawie kalendarza wyborczego, jeżeli chodzi o ustalenie terminu powołania rządu - poinformowała rzeczniczka PiS Elżbieta Witek. Podkreśliła, że data takiego spotkania nie jest jeszcze znana. 

Platforma z absolutną pokorą przyjęła wynik wyborczy- mówi Tomasz Szymański

R.Ż/eGrudziadz.pl włącz . Opublikowano w Wybory parlamentarne 2015

"Formacja, którą reprezentuję Platforma Obywatelska z absolutną pokorą przyjęła wyniki wyborów i oczywiście bardzo dużo by można było mówić na temat przyczyn tej porażki, aczkolwiek osiem lat rządów to był trudny czas, zaczynając od reform emerytalnych, reform mundurowych, ograniczenia przywilejów chorobowych dla służb mundurowych, a także czas kryzysu w jakim nam przyszło funkcjonować pozostawiło piętno na wyniku wyborczym - mówi Tomasz Szymański podsumowując wynik wyborów parlamentarnych" - mówi poseł Tomasz Szymański.

Będę kandydować na szefa partii - mówi Ewa Kopacz

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Wybory parlamentarne 2015

- Chcemy zaproponować Polakom nową Platformę. Będziemy się weryfikować od podstaw, czyli ustalimy kalendarz wyborów od kół po szefa partii - powiedziała przewodnicząca Platformy Obywatelskiej Ewa Kopacz po spotkaniu z członkami zarządu partii. Dodała, że będzie ubiegać się o ponowny wybór na stanowisko szefa swojego ugrupowania.

Formuła Ewy Kopacz się zakończyła mówi poseł Platformy Obywatelskiej Tomasz Szymański

R.Ż/eSerwis.info włącz . Opublikowano w Wybory parlamentarne 2015

Po przegranych wyborach Platforma Obywatelska rozpoczyna analizę swojej porażki, której częścią jest również Ewa Kopacz, a więc obecna twarz tej partii. Wielu polityków Platformy Obywatelskiej mówi wprost, że Ewa Kopacz „musi odejść”, że również posłowie którym PO „zawdzięcza niekończącą się opowieść zapisaną na taśmach” muszą ustąpić miejsca nowej generacji parlamentarzystów, na czele których stanie nowy charyzmatyczny lider. 

Leszek Miller: Sejm bez lewicy jest jak mańkut bez lewej ręki

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Wybory parlamentarne 2015

- Sejm bez lewicy jest jak mańkut bez lewej ręki - stwierdził szef SLD Leszek Miller. - Nie dobrze, że ponad milion wyborców nie ma swojej reprezentacji w Sejmie - dodał. 

Andrzej Duda: Czekam na oficjalne wyniki wyborów. Będę działał zgodnie z konstytucją

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Wybory parlamentarne 2015

- Tak jak wszyscy, czekam na oficjalne wyniki wyborów - powiedział prezydent Andrzej Duda, poproszony przez dziennikarzy o skomentowanie zwycięstwa PiS w wyborach parlamentarnych. Prezydent zapewnił również, że będzie działał "zgodnie z zapisami konstytucji, ustaw, a także obyczajami parlamentarnymi".