joomla templates top joomla templates template joomla

Wyboru do europarlamentu przebiegły w spokojnej atmosferze, bez większych zakłóceń. 19 zdarzeń, które można określić jako przestępstwa, 90 wykroczeń w tym 30 związanych z Kodeksem Wyborczym

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Wybory europejskie 2019

Państwowa Komisja Wyborcza poinformowała, że wyboru do Parlamentu Europejskiego przebiegły w spokojnej atmosferze i bez większych zakłóceń. 
 
 
– Na przeszło 27 tys. komisji i blisko 30 milionów wyborców, można powiedzieć, że wybory przebiegły w sposób bardzo spokojny – powiedział Sylwester Marciniak, zastępca przewodniczącego PKW. 
 
 
– Zaistniało łącznie tylko 19 zdarzeń, które można określić jako przestępstwa, w tym 7 określonych z Kodeksu Wyborczego. Jeżeli chodzi o wykroczenia to stwierdzono tylko 90 wykroczeń w tym 30 związanych z Kodeksem Wyborczym – dodał.
 
Według sondażu exit-poll pracowni IPSOS, Prawo i Sprawiedliwość wygrało wybory do Parlamentu Europejskiego z poparciem 42,4 proc. głosujących. Na drugim miejscu znalazła się Koalicja Obywatelska, zdobywając 39,1 proc. głosów. Podium zamknęła Wiosna Roberta Biedronia z wynikiem 6,60 proc.
 
 
 
Sondażowa frekwencja wyborcza wyniosła 43 proc. Maksymalny błąd pomiarowy IPSOS wynosi 3 punkty procentowe. Oficjalne wyniki wyborów Państwowa Komisja Wyborcza poda we wtorek 4 czerwca.