joomla templates top joomla templates template joomla

Walczyliśmy tylko dzięki Internetowi, to ogromny sukces - mówi Janusz Korwin-Mikke

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Wybory europejskie 2019

Próg wyborczy w wyborach do Parlamentu Europejskiego przekroczyła Konfederacja Korwin Liroy Braun Narodowcy zdobywając 6,1 proc. głosów, uzyskując tym samym 3 mandaty. Do wyniku odniósł się jeden z liderów ugrupowania, Janusz Korwin-Mikke. 
 
 
– Walczyliśmy przeciwko dwóm największym telewizjom, nie mieliśmy za sobą żadnego poparcia, walczyliśmy tylko dzięki Internetowi. Biorąc to pod uwagę, jest to ogromny sukces – powiedział Janusz Korwin Mikke. 
 
 
– Chcę podziękować wszystkim naszym wyborcom, naszym działaczom, którzy napracowali się w terenie. Wszystkim, którzy zasłużyli na to, żeby prawica była w polityce – dodał.
 
Według sondażu exit-poll pracowni IPSOS, Prawo i Sprawiedliwość wygrało wybory do Parlamentu Europejskiego z poparciem 42,4 proc. głosujących. Na drugim miejscu znalazła się Koalicja Obywatelska, zdobywając 39,1 proc. głosów. Podium zamknęła Wiosna Roberta Biedronia z wynikiem 6,60 proc.
 
 
 
Pod progiem wyborczym znalazł się komitet Kukiz’15 z wynikiem 4,1 proc., na Lewicę Razem zagłosowało natomiast 1,3 proc. wyborców.
 
Frekwencja wyborcza wyniosła 43 proc. Maksymalny błąd pomiarowy IPSOS wynosi 3 punkty procentowe. Oficjalne wyniki wyborów Państwowa Komisja Wyborcza poda we wtorek 4 czerwca.