joomla templates top joomla templates template joomla

Stanisław Tyszka o nieprzekroczeniu przez Kukiz'15 progu wyborczego: Jeżeli te wyniki się potwierdzą, to znaczy, że obywatele wolą żebyśmy zostali w Polsce

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Wybory europejskie 2019

Stanisław Tyszka z ruchu obywatelskiego Kukiz’15 skomentował sondażowe wyniki wyborów do Parlamentu Europejskiego. Według sondażu exit-poll pracowni IPSOS komitet Kukiz’15 z wynikiem 4,1 proc. głosów nie przekroczył progu wyborczego.
 
 
– Poczekamy na oficjalne wyniki wyborów, wiemy że wyniki exit-pollu od wyników oficjalnych mogą się mocno różnić – powiedział Tyszka. 
 
– Jeżeli te wyniki zostaną potwierdzone, to znaczy, że obywatele zdecydowali, że wolą, żebyśmy zostali w Polsce. My się nie poddajemy, wyciągniemy wnioski i będziemy walczyli dalej – dodał. 
 
 
Sondaże wskazują, że Prawo i Sprawiedliwość wygrało wybory do Parlamentu Europejskiego z poparciem 42,4 proc. głosujących. Na drugim miejscu znalazła się Koalicja Obywatelska, zdobywając 39,1 proc. głosów. Podium zamknęła Wiosna Roberta Biedronia z wynikiem 6,60 proc. 
 
Próg wyborczy przekroczyła także Konfederacja Korwin Liroy Braun Narodowcy zdobywając 6,1 proc. głosów.
 
 
 
Frekwencja wyborcza wyniosła 43 proc. Maksymalny błąd pomiarowy IPSOS wynosi 3 punkty procentowe. Oficjalne wyniki wyborów Państwowa Komisja Wyborcza poda we wtorek 4 czerwca.