joomla templates top joomla templates template joomla

Schetyna nie ma moralnego prawa, aby wypowiadać się na temat pedofilii - mówią politycy Wiosny Biedronia

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Wybory europejskie 2019

– Ani Kaczyński, ani Schetyna, ani Kosiniak-Kamysz, ani Lubnauer nie mają moralnego prawa, aby wypowiadać się na temat pedofilii – powiedziała kandydatka "Wiosny" w wyborach do europarlamentu Joanna Scheuring-Wielgus. Odniosła się w ten sposób do wypowiedzi polityków po publikacji filmu braci Siekielskich "Tylko nie mów nikomu" o przypadkach pedofilii w polskim Kościele. 
 
 
Scheuring-Wielgus zarzuciła prezesowi PiS i liderom Koalicji Europejskiej, że nie zrobili nic po opublikowaniu przez fundację "Nie lękajcie się" mapy pedofilii polskich księży, która odnotowuje ponad 400 przypadków wykorzystywania nieletnich.
 
 
– Jarosław Kaczyński, który mówi o tym, że chce zwiększać kary za pedofilię, kompletnie odleciał. Jarosław Kaczyński wprowadził do sejmu Stanisława Piotrowicza, który jest przewodniczącym komisji sprawiedliwości, a który nie zrobił nic, gdy były molestowane dziewczynki w Tylawie – mówiła Scheuring-Wielgus. Kandydatka "Wiosny" odniosła się do wydarzeń z 2001 roku, gdy Stanisław Piotrowicz jako prokurator umorzył sprawę oskarżanego o czyny pedofilskie księdza Michała M. z Tylawy w województwie podkarpackim.