joomla templates top joomla templates template joomla

PiS znowu zaskoczył. Kolejne 500 plus dla kolejnej grupy tym razem dla niepełnosprawnych. Ma nawet już na to pieniądze

info: PiS, foto: facebook włącz . Opublikowano w Wybory europejskie 2019

Mateusz Morawiecki podczas niedzielnej konwencji PiS w Krakowie obiecał pomoc osobom niepełnosprawnym. Premier zapowiedział utworzenie dodatku, który ma być kolejnym plusem do tzw. piątki Kaczyńskiego. Będzie to najprawdopodobniej 500 zł miesięcznie dla tych osób powyżej 18. roku życia. O wsparciu dla niepełnosprawnych wspomniał też sam prezes PiS, który przemawiał przed szefem rządu.
 
 
- Chcemy Europy, w której Polska nie będzie wykonywała niczyich poleceń, będzie mogła realizować własne interesy we współpracy z innymi. Chcemy Europy wartości, na których została utworzona, opartej na chrześcijaństwie - mówił Prezes PiS Jarosław Kaczyński podczas Konwencji Prawa i Sprawiedliwości w Krakowie.
 
Dodał, że „byliśmy krajem wolności i takim chcemy pozostać”.
 
 
- Nie chcemy Europy ideologicznej, takiej, która będzie narzucała sposób wychowywania dzieci. Nie chcemy też wprowadzania w Polsce euro. Ten eksperyment przyniósł wielu państwom klęskę. Dążymy do Europy równości, w tym równych dopłat dla polskich rolników, równej jakości towarów dla polskich konsumentów - oznajmił.
 
Zaznaczył, że trzeba iść na wybory i głosować na Prawo i Sprawiedliwość, gdyż jest ono gwarantem dobrego, szybkiego i sprawiedliwego rozwoju naszej Ojczyzny.
 
Premier Mateusz Morawiecki podkreślił, że w polityce wiarygodność jest kluczowa, a Prawo i Sprawiedliwość tę wiarygodność reprezentuje.
 
- Pokazaliśmy, że można rządzić na rzecz zwykłego człowieka i to dla nas zobowiązanie na kolejne lata. Mamy kolejny plus do naszej „Piątki”. To 500 zł comiesięcznego dodatku dla pełnoletnich niepełnosprawnych osób - powiedział.
 
 
 
Przypomniał, iż Prawo i Sprawiedliwość nie zgadza na mówienie o tym, że Polska powinna komukolwiek wypłacać odszkodowania za straty podczas II wojny światowej.
 
- Nasi oponenci chcą jechać do Europy żeby milczeć, my chcemy jechać i mówić głośno o sprawach ważnych dla Polaków - stwierdził.
 
Wicepremier Beata Szydło dodała, że 26 maja będziemy wybierać przyszłość Polski i Europy.
 
- Pokażmy Europie, że nam na niej zależy. Musimy wybrać ludzi, którym leży na sercu dobro Polski. Proszę o głosy na polityków Prawa i Sprawiedliwości. Pokażmy Europie, jak silna jest Polska! - zaapelowała.