joomla templates top joomla templates template joomla

Komentatorzy zgodni "szału nie było" jak na zlepek tylu partii. Nie pomogły darmowe autobusy, a nawet obecność "bezstronnego" Donlad Tuska, który tłumów nie porwał

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Wybory europejskie 2019

– Do niepodległej Polski i zjednoczonej Europy zmierzaliśmy różnymi drogami. Ale w tej różnorodności znaleźliśmy siłę, żeby się zjednoczyć – mówił przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk na zakończenie marszu "Polska w Europie". Tusk zachęcał do głosowania na kandydatów Koalicji Europejskiej.
 
 
Zwracając się do uczestników marszu zgromadzonych na Placu Konstytucji apelował, by Polacy "nie wierzyli malkontentom", którzy krytykują Koalicję Europejską za to, że w jej szeregach znaleźli się politycy z różnych stron politycznej sceny. Tusk wskazał, że łączy ich wyższe dobro.
 
 
– Bezpieczna Polska w silnej zjednoczonej Europie to jest dzisiaj dobro polityczne Polaków – przekonywał Tusk.
 
Przewodniczący Rady Europejskiej podkreślił, że Polska odnosiła największe sukcesy, gdy politycy z różnych opcji potrafili działać wspólnie.
 
 
 
– 30 lat temu doczekaliśmy się wreszcie wolnych wyborów. Wiecie dlaczego? Bo różni ludzie o różnych poglądach potrafili się umówić na wielkie dzieło demokratyzacji naszej ojczyzny. 15 lat temu wprowadzili nas do Unii Europejskiej – mówił Tusk. W marszu wzięli udział m.in. byli prezydenci Bronisław Komorowski i Aleksander Kwaśniewski, który urzędował w czasie, gdy Polska wchodziła do Unii Europejskiej.
 
– To nie jest głosowanie na mniejsze zło, to jest głosowanie na większe dobro – stwierdził Tusk.