joomla templates top joomla templates template joomla

Inwektywy z ust człowieka, który na co dzień odpowiedzialny jest za osiąganie konsensusu w Radzie Europejskiej we współpracy z szefami rządów państw członkowskich

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Wybory europejskie 2019

– W Europie widzę bardzo wielu kandydatów na takich lokalnych wodzów. Na świecie różnie ich nazywają, jeden się nazywa prezes, drugi ajatollah, ale różnica jest relatywnie nieduża – powiedział przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk na zakończenie marszu Koalicji Europejskiej "Polska w Europie". 
 
 
Tusk nawiązał w ten sposób do słów prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego, który podczas piątkowej (17.05) konwencji swej partii w Łodzi mówił, że kwestia tzw. przymusowej relokacji imigrantów, wiąże się bezpośrednio z kwestią bezpieczeństwa Polski. "Czy chcecie państwo, żeby w Polsce były strefy, gdzie rządzi szariat?" - pytał wtedy Kaczyński.
 
 
- Autor tych słów - a znam go długo i dobrze - jak mówi, że przed czymś chce bronić, to z reguły o tym marzy - stwierdził Tusk.
 
Szef Rady Europejskiej podkreślił, że "głosując na Europę i na silną Polskę w Europie, głosujecie też na wolną, demokratyczną Polskę bez strachu, bez przymusu, bez pogardy wobec drugiego". Dodał że "to jest dzisiaj najważniejsza gwarancja naszej polskiej wolności, naszego polskiego bezpieczeństwa". 
 
 
 
– Wszystko jest w waszych rękach. Odrzućcie zwątpienie i strach, nie ma żadnego powodu, żebyście się lękali. Jest nas po prostu więcej. Wystarczy w niedzielę pójść i wybrać Polskę i Europę, te dwie wartości, które dzisiaj są razem – apelował były premier polskiego rządu.