joomla templates top joomla templates template joomla

"Waszą cechą, waszych kandydatów jest lenistwo" mówił Morawiecki o Trzaskowskim i Grodzkim. Premier wsparł Jacka Sasina w trakcie debaty o jego odwołanie

Agencja/eReporter24; fot: Archiwum włącz . Opublikowano w Kraj polityka

 
Wasz wniosek o votum nieufności jest Waszym  wielkim przyznaniem się do błędu, wielkim przyznaniem się do winy, bo jest rzeczą jasna dla Polaków, że stosowaliście całą paletę uników, po to aby do tych wyborów nie doprowadzić. 
 
Premier Mateusz Morawiecki w ironicznym i prześmiewczym tonie wytykał opozycji jej zachowanie w trakcie epidemii. 
 
- „Najpierw były zabójcze koperty. Pamiętamy obstrukcje senatu, chociaż w już w trakcie epidemii marszałek Senatu wyjechał na narty do Włoch więc się tam chyba nauczył strajku włoskiego  i rozumiem, że strajk ten stosował poprzednio i stosuje dzisiaj” - mówi Premier. 
 
 
Prezes Rady Ministrów zaznaczył, że wniosek o odwołanie Sasina jest kuriozalny bo zarzutem w tym wniosku jest że wicepremier Sasin „działał”. Premier zarzucił Koalicji Obywatelskiej, że co by nie zrobiono to wniosek o odwołanie by się i tak pojawił. 
 
- „Do wykonania obowiązków konstytucyjnych było właśnie potrzebne działanie i wszyscy jesteśmy wdzięczni, że były to działania aby te wybory przeprowadzić” - mówił premier.
 
Jak dodał Mateusz Morawiecki: 
 
- „To strach przed gigantyczną porażką doprowadził do tego, że Was marszałek Senatu przetrzymywał, zamrażał, stosował wiele różnych uników tylko po to żeby wybory się nie odbyły” - 
 
Premier dodał, że zaproponowano teraz nowe rozwiązanie i znowu zaczyna się obstrukcja i senat i marszałek Senatu zamraża ustawę, aby wybory nie mogły się odbyć w normalny sposób. Premier podziękował wicepremierowi Sasinowi za działania podczas pandemii koronawirusa. 
 
 
- "To jego działania doprowadziły do tego, że dzisiaj z duma możemy zaprezentować wykres. Jeden z wykresów instytutu z Hiszpanii. Ostatnio chwaliła nas prasa Francuska, możecie sobie poczytać, natomiast tym razem instytut z Hiszpanii” - mówi premier. 
 
Polska zdaniem Mateusza Morawieckiego znajduje się na wykresie w miejscu gdzie chciało by się znajdować każde Państwo twierdził premier. 
 
- „Mówiliście, wybory są bezprawne, ale z drugiej strony jak już sami doprowadziliście do tego, że nie mogły się odbyć, to dzisiaj macie problem z tym aby szybko przegłosować ustawę aby było jak najwięcej czasu na to aby wybory mogły się odbyć w najbliższym terminie konstytucyjnym” - mówił premier. 
 
Mateusz Morawiecki zarzucił opozycji, że jej działania opóźniają chociażby pomoc przedsiębiorcą. Premier zauważył, że tryb podejmowania decyzji szczególnie na początku pandemii był niebywale aktywny.
 
- „Pracowaliśmy po 24 godziny,  Wy nie znacie takiej pracy bo cechą charakterystyczną Waszych kandydatów jest lenistwo, przede wszystkim lenistwo” - mówił Morawiecki do opozycji mając zapewne na myśli marszałka Grodzkiego i kandydata Trzaskowskiego. 
 
- „Myślę, że wyborcy  poznają się na tym, kto jest leniwy, a kto jest pracowity” - mówił Premier do Koalicji Obywatelskiej. 
 
Głosowało łącznie 457 posłów. Udziału w głosowaniu nie wzięli: Anna Maria Siarkowska (PiS), Magdalena Filiks (KO) oraz Zbigniew Ziejewski (PSL-Kukiz15).
 
- Sejm odrzucił w czwartek wieczorem wniosek o wyrażenie wotum nieufności wobec ministra aktywów państwowych Jacka Sasina -
 
Za przyjęciem wniosku głosowało 223 posłów, przeciw było 234, nikt się nie wstrzymał. Za wotum nieufności opowiedziało 133 posłów Koalicji Obywatelskiej; 49 posłów Lewicy; 29 posłów PSL-Kukiz15; 11 posłów koła Konfederacji oraz 1 poseł niezrzeszony. Przeciw wyrażeniu wotum nieufności głosowało 234 posłów PiS. Od głosu nikt się nie wstrzymał.