joomla templates top joomla templates template joomla

W komisjach egzaminacyjnych pojawili się nawet posłowie. Iwona MIchałek posłanka Porozumienia jako były nauczyciel zajęła miejsce w zespole nadzorującym egzamin w swojej byłej szkole

R.Ż/eSerwis.info; fot: facebook włącz . Opublikowano w Kraj polityka

Jak wielka mobilizacja w całym kraju pozwoliła na przeprowadzenie środowego egzaminu może świadczyć chociażby fakt, że w komisjach pojawili się nawet posłowie. Taką osobą była Iwona Michałek, posłanka Porozumienia z Torunia. 
 
 
W całym kraju służby samorządowe, kuratorium, wojewody i rządu doprowadziły do płynnego przebiegu egzaminów w szkołach, które mogły być zagrożone w związku z trwającym w całym kraju strajkiem nauczycieli. 
 
 
Tysiące osób posiadających wykształcenie pedagogiczne zareagował na apel Ministerstwa. Ponad 600 osób w województwie mazowieckim, 500 w województwach śląskim i dolnośląskim, ponad 400 w podlaskim, małopolskim, wielkopolskim oraz 350 w województwie kujawsko-pomorskim.  Wciąż napływają nowe zgłoszenia.
 
Posłanka Porozumienia Zjednoczonej Prawicy jako jedna z tych osób, które odpowiedziały na apel Ministerstwa zamieściła na swoim profilu informację, z której wynika, że znalazła się w zespole egzaminacyjnym w Szkole Podstawowej nr 2 w Toruniu. To szkoła, w której posłanka kiedyś uczyła.
 
Iwona Michałek na swoim profilu napisała:  
 
- „Za chwilę rozpocznie się egzamin gimnazjalny. Należę do zespołu nadzorującego w Szkole Podstawowej nr 2 w Toruniu, w której uczyłam i do której chodziły moje dzieci. Dziękuję wszystkim, którzy pomagają, bo to ważny moment dla tych młodych ludzi”.