joomla templates top joomla templates template joomla

Udowodnili już, że firma Szumowskiego najwięcej dostawała pieniędzy za czasów PO. Teraz zapowiadają, że przedstawią dowody, że Szumowski wszedł do resortu nauki, by pomagać w interesach brata

Agencja Informacyjna eReporter24.pl włącz . Opublikowano w Kraj polityka

 
Posłowie Koalicji Obywatelskiej Dariusz Joński i Michał Szczerba sprawdzili granty z Narodowego Centrum Badań i Rozwoju, które otrzymywała firma brata Łukasza Szumowskiego.
 
Według ich ustaleń - dofinansowanie otrzymał więcej niż jeden podmiot powiązany z rodziną ministra zdrowia. Ponadto, według posłów KO, brat ministra Marcin Szumowski był członkiem komisji, która oceniała dwa wnioski jego i obecnego ministra zdrowia.
 
 
- Łukasz Szumowski wszedł do resortu nauki, by pomagać w interesach brata – powiedział Michał Szczerba z KO. Poseł zapowiedział, że udowodni to na konkretnym przykładzie.
 
Marcin Szumowski odrzuca te oskarżenia i zapewnia, że nie brał udziału w posiedzeniach komisji, gdy rozpatrywane były jego wnioski.
Wcześniej posłowie KO ustalili, że firma brata Łukasza Szumowskiego od czasu rządów Prawa i Sprawiedliwości miała otrzymać prawie 140 mln zł.