joomla templates top joomla templates template joomla

Tylko jeden poseł nie był "za" Janusz Korwin-Mikke. Sejm przyjął uchwałę potępiającą rosyjskie insynuacje nt. odpowiedzialności Polski za II wojnę światową

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Kraj polityka

Sejm podjął przez aklamację uchwałę potępiającą prowokacyjne i niezgodne z prawdą wypowiedzi przedstawicieli najwyższych władz Federacji Rosyjskiej. Pretekstem była wypowiedź Władimira Putina, który w "wykładzie" dla przywódców krajów Wspólnoty Niepodległych Państw obarczył Polskę odpowiedzialnością za rozbiór Czechosłowacji i za wybuch II wojny światowej.
 
 
Według komentatorów, była to ze strony rosyjskiego przywódcy reakcja na niedawną rezolucję Parlamentu Europejskiego potępiającą pakt Ribbentrop-Mołotow z sierpnia 1939 roku, w którego tajnym załączniku Hitlerowskie Niemcy i Stalinowski Związek Radziecki podzieliły Europę środkową na strefy wpływów.
 

- Sejm Rzeczpospolitej Polskiej potępia prowokacyjne i niezgodne z prawdą wypowiedzi przedstawicieli najwyższych władz Federacji Rosyjskiej próbujących obciążać Polskę odpowiedzialnością za wybuch II wojny światowej – odczytała marszałek sejmu Elżbieta Witek. Kamera uchwyciła, że lider Konfederacji Janusz Korwin-Mike nie klaskał razem z resztą izby.