joomla templates top joomla templates template joomla

Tygodnik z antysemickimi treściami w sejmowym kiosku. Kancelaria "będzie wnioskowała o usunięcie"

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Kraj polityka

Kancelaria Sejmu będzie wnioskowała o usunięcie "periodyku z antysemickimi artykułami" z kiosku na terenie kompleksu parlamentarnego - poinformował dyrektor Centrum Informacyjnego Sejmu Andrzej Grzegrzółka. O możliwości kupienia takiego tygodnika poinformował członek klubu PSL-UED Michał Kamiński.
 
 
Podczas konferencji prasowej Kamiński pokazał jeden z tygodników dostępnych w sejmowym kiosku. Na okładce widnieje tam m.in. sformułowanie "Jak rozpoznać Żyda". "Nazwiska, cechy antropologiczne, sposób wysławiania się, prezencja, cechy charakteru, metody działania, działanie dezinformacyjne. Jak ich zwyciężyć? Tak dalej być nie może!" - wskazuje się w gazecie. 
 
 
Zdaniem Kamińskiego, artykuły w gazecie noszą znamiona czynu przestępczego.
 
- Emocja nienawiści w społeczeństwie służy Jarosławowi Kaczyńskiemu. Jest rzeczą obrzydliwą, że w świątyni demokracji, w polskim parlamencie, tego typu materiały są prezentowane – ocenił Krzysztof Brejza.
 
Senator Jan Maria Jackowski jest zdania, że kancelaria Sejmu powinna podjąć w tej sprawie zdecydowane działania. 
 
 
Dyrektor Centrum Informacyjnego Sejmu Andrzej Grzegrzółka poinformował, że kancelaria Sejmu będzie wnioskowała do dostawcy prasy, aby przedstawił wyjaśnienia w tej sprawie.