joomla templates top joomla templates template joomla

"Szukają dziury w całym". Sensają dla posłow KO jest to, że profesorowie, projekty badawcze dostaja granty od Państwa. Sami przyznają, że Minister Szumowki nie decydował o ich przyznaniu

info: TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Kraj polityka

 
- Łukasz Szumowski stąpa po polu minowym. To jest człowiek, który będzie miał poważne problemy - powiedział Michał Szczerba z Koalicji Obywatelskiej po trwającej sześć godzin poselskiej kontroli w Narodowym Centrum Badań i Rozwoju. 
 
Jak podkreślił, z udostępnionych przez Centrum dokumentów wynika, że kolejna firma powiązana z rodziną ministra zdrowia dostała od tej instytucji wielomilionowy grant.
 
Centrum to podlegająca Ministerstwu Nauki i Szkolnictwa Wyższego instytucja przyznająca granty na badania naukowe z publicznych funduszy.
 
Łukasz Szumowski, zanim został szefem resortu zdrowia, był wiceministrem w resorcie nauki, choć - jak twierdzi - nie nadzorował przyznawania grantów przez Centrum.
 
Jednak spółka OncoArendi, której prezesem jest Marcin Szumowski, od początku rządów PiS dostała z Narodowego Centrum Badań i Rozwoju 141 mln zł dofinansowania.