joomla templates top joomla templates template joomla

Szarpał się w tłumie ma pretensje. „Zostałem zglebowany, skuty kajdankami”. Poseł zatrzymany podczas protestu w Katowicach

info: tvn24/x-news włącz . Opublikowano w Kraj polityka

 
Podczas sobotniego protestu w Katowicach po wyroku Trybunału Konstytucyjnego na krótko został zatrzymany przez policjantów poseł Lewicy Maciej Kopiec. Tłumaczył, że chciał dokonać interwencji poselskiej.
 
- Zostałem zglebowany, zostałem skuty kajdankami, została mi potargana koszula, zostały mi zniszczone okulary - mówił parlamentarzysta Lewicy.
 
Według relacji posła był on przewieziony na dwie różne komendy, aż w końcu go zwolniono, rzucając do niego: "wy******laj".
 
 
Demonstracje odbyły się tego dnia w wielu większych miastach i miasteczkach w całej Polsce, między innymi w Warszawie, Łodzi, Poznaniu, Krakowie, Trójmieście, Wrocławiu czy Katowicach. To właśnie w tym ostatnim mieście podczas wieczornego protestu doszło do przepychanek z policją, a niektórzy protestujący zostali zatrzymani przez funkcjonariuszy.
 
Jednym z zatrzymanych był poseł Lewicy Maciej Kopiec, któremu towarzyszyli także inni politycy - między innymi wicemarszałek Senatu Gabriela Morawska-Stanecka, posłanka Monika Rosa i europoseł Łukasz Kohut.
 
Śląska policja tłumaczyła, że poseł został zatrzymany, ponieważ kopał w policyjną tarczę i odmówił podania danych.