joomla templates top joomla templates template joomla

"Stchórzyliście, gdy trzeba było opodatkować wielkie korporacje". Zandberg skrytykował expose Premiera Morawieckiego

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Kraj polityka

– Czym jest państwo dobrobytu: to tanie mieszkania na wynajem dostępne dla każdego, to dofinansowane publiczne szpitale, naprawdę bezpłatna służba zdrowia i edukacja. Polska tak nie wygląda po 4 latach waszych rządów, panie premierze – mówił Adrian Zandberg z Lewicy Razem. Odnosząc się do expose Mateusza Morawieckiego skrytykował 4 lata rządów Zjednoczonej Prawicy.
 
 
Morawiecki w swym wystąpieniu zapowiedział kontynuację "budowy polskiej wersji państwa dobrobytu".
 
Zandberg zarzucił Morawieckiemu, że rząd Prawa i Sprawiedliwości nie ma odwagi opodatkowania dużych firm, dlatego w budżecie brakuje pieniędzy na usługi publiczne.
 
 
– Przez cztery lata zamiast budować nowoczesny system podatku korporacyjnego, administrowaliście tym, co wam zostawił Tusk. Fakt, pogoniliście paru VAT-owskich złodziei, dzięki temu były środki na sfinansowanie 500 plus. Ale w sprawie zupełnie kluczowej, w sprawie wielkich korporacji, po prostu stchórzyliście. Polski budżet ciągle utrzymują pracownicy i mali przedsiębiorcy, a wielkie amerykańskie czy niemieckie firmy nadal nie płacą w Polsce podatku dochodowego – stwierdził Zandberg.