joomla templates top joomla templates template joomla

Sławomir Broniarz potwierdził, że nagabywanie, wyzywanie na filmach w marszach, kordonach tych co nie strajkują jest sprzeczne z etyką nauczyciela

R.Ż/eSerwis.info; fot: Agencje/eReporter24.pl; video: tvn24/x-news włącz . Opublikowano w Kraj polityka

Dzisiejsze spotkanie przedstawicieli ZNP i Rządu zakończyło się niepowodzeniem W trakcie konferencji prasowej po spotkaniu padło pytanie o stosowanie w stosunku do osób, które nie strajkują takich form jak wyzwiska, obrażanie, czy innego typu metod sprzecznych z kodeksem etycznym nauczycieli. 
 
 
Czy wyzywanie, stosowanie różnego typu form nacisku, wyzywanie, wskazywanie, nagabywanie. kwiczenie, stosowanie innych form obraźliwych, czarnych kordonów, filmowanie i komentowanie w sposób nie przystający nauczycielowi jest sprzeczne z kodeksem etycznym nauczyciela? Takie pytanie padło w trakcie dzisiejszej konferencji prasowej, po nieudanych negocjacjach ZNP z Rządem. 
 
W odpowiedzi Sławomir Broniarz potwierdził, że:
 
- „Nagabywanie, wyzywanie, obrażanie tych co nie przyłączyli się do akcji strajkowej przez innych nauczycieli strajkujących jest sprzeczne z kodeksem etyczym nauczyciela” -
 
 
Zdaniem przewodniczącego tego typu akcje to:
 
- „Jednostkowe wypadki” -
 
Przeczy temu jednak dokumentacji ukazująca się czy to w internecie, czy w relacjach nauczycieli. Również z sygnałów płynących od tych co nie strajkują wynika, że są stosowane w stosunku do nich różnego typu formy czy to nacisku czy wyrazu dezaprobaty takiej postawy przez nauczycieli strajkujących - przeczy to tezie stawianej przez przewodniczącego ZNP.
 
Przewodniczący ZNP został w trakcie konferencji spytany również o to, co nauczyciele mają odpowiedzieć uczniom chcących zdawać egzamin maturalny - taki filmik zamieścili w sieci uczniowie pytający czy mają się przygotowywać do egzaminów czy czekać. Sławomir Broniarz odpowiedział na pytanie wymijająco.
 
 
Przewodniczący ZNP stwierdził również, że nie jest przybudówką Platformy Obywatelskiej i zaapelował.
 
- Mam apel do strony rządowej, abyśmy starali się unikać dyskredytowania partnera i stałego odwoływania się do moich rzekomych kontaktów z Grzegorzem Schetyną - powiedział prezes ZNP Sławomir Broniarz po zakończeniu kolejnej tury rozmów strajkujących związkowców z rządem. Strony rozeszły się bez porozumienia. Na konferencji po spotkaniu reprezentujący rząd Michał Dworczyk sugerował, jakoby Broniarz razem z przewodniczącym PO Grzegorzem Schetyną "podburzał" nauczycieli do kontynuowania protestu.
 
Sławomir Broniarz stwierdził, że takie sugestie są przejawem "testowania" partnera i jako takie są niegrzeczne - Powinniśmy się odnosić do kwestii merytorycznych, tym bardziej, że pewnie trzeba będzie znowu siąść do stołu rozmów - podsumował prezes ZNP.