joomla templates top joomla templates template joomla

Skaczą, tańczą, chociaż poparcie dla nich zmalało do raczej symbolicznych rozmiarów. Nie dociera do nich, że szkodzą sobie i innym w trakcie pandemii

info: tvn24/x-news włącz . Opublikowano w Kraj polityka

 
Nie ustają protesty przeciwko zaostrzeniu prawa aborcyjnego. Trwają już czwarty tydzień. Piątkowe (20.11) demonstracje dotyczyły również sprzeciwu wobec środowych wydarzeń z warszawskiego Placu Powstańców Warszawy, gdzie doszło do starć z policją, która używała gazu pieprzowego i pałek teleskopowych przeciwko manifestantom. Protesty odbyły się m.in. we Wrocławiu.
 
- My żądamy odejścia PiS-u. My żądamy odejścia Kaczyńskiego, Morawieckiego, którzy zamiast zajmować się realnymi problemami, pandemią, kryzysem gospodarczym w służbie zdrowia, edukacji, oni zajmują się dzieleniem Polaków i wprowadzaniem prawa, które pozwalają policji bić ludzi na ulicach – wyjaśnił jeden z uczestników protestu.
 
 
- Jest mi wstyd, że moi znajomi zza granicy pytają mnie a co się dzieje w Polsce. Zostały przekroczone granice przyzwoitości. Bo już nie prawa, ale zwykłej przyzwoitości. Bo pryskanie ludziom gazem w twarz to jest po prostu niewiarygodne – dodała jedna z protestujących.