joomla templates top joomla templates template joomla

Senatorowie opozycji bronili w Senacie bojówkarzy LGBT, w odpowiedzi usłyszeli, że "Nie ma takiej możliwości, żeby policjant zatrzymywał sobie kogo chce i kiedy chce"

info: TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Kraj polityka

 
Komendant Główny Policji gen. insp. Jarosław Szymczyk odpowiadał w Senacie na pytania w związku z protestem w Warszawie ws. aresztowania Margot. Policjanci byli oskarżani o brutalność i wręcz nękanie uczestników manifestacji. Funkcjonariuszy bronią: wiceminister spraw wewnętrznych i komendant główny. Zapewniają, że akcja była wzorowa - a za chaos odpowiadają agresywni protestujący.
 
- Czy policja nie stosuje zatrzymań jako środka represji? – pytał wicemarszałek Senatu Bogdan Borusewicz.
 
 
- Nie ma takiej możliwości, żeby policjant zatrzymywał sobie kogo chce i kiedy chce, i nie ponosił za to żadnej odpowiedzialności. Zgodnie z ustawą o policji, policjant może ponosić trzy rodzaje odpowiedzialności: finansową, dyscyplinarną i karną. I policjant tej odpowiedzialności karnej podlega i ma tego pełną świadomość, panie marszałku – odparł gen. Jarosław Szymczyk.
 
Komendant Główny Policji wytłumaczył także, że rozwiezienie 48 osób aresztowanych do 13 różnych posterunków było związane z „fundamentalną zasadą w procesie karnym, że nigdy nie osadza się w jednej celi osób do tej samej sprawy”.