joomla templates top joomla templates template joomla

Senat wzywa rząd do wycofania się z weta unijnego budżetu. „Ogromne ryzyko, że będziemy poza kręgiem cywilizacji zachodniej”

info: tvn24/x-news włącz . Opublikowano w Kraj polityka

 
Senat wzywa rząd do wycofania się z groźby zawetowania unijnego budżetu. W izbie wyższej przyjęto uchwałę w tej sprawie. Napisano w niej, że grożenie wetem pogłębia osamotnienie międzynarodowe i przesuwa nas na margines wspólnoty. Przeciwko uchwale głosowało 47 senatorów Prawa i Sprawiedliwości i 1 senator z Koła Senatorów Niezależnych.
 
- To apel do rządu o przyjęcie dobrego budżetu. Prosimy jako Senat, by rząd przyjął ten budżet, który sam wynegocjował i uznał go za sukces – stwierdził Michał Kamiński.
 
 
- Kraje czekają na fundusz. Chcą go jak najszybciej. Nie są życzliwie nastawieni do Polski i Węgier. Taka taktyka prowadzi nas na manowce i niesie ogromne ryzyko, że będziemy poza kręgiem cywilizacji zachodniej – stwierdził marszałek Senatu Tomasz Grodzki.
 
- Uchwala przeszła 1 głosem. Pokazuje to kruchość przewagi. Wystarczy, że komuś by się internet zawiesił i wynik byłby inny - zauważył senator PiS Jan Maria Jackowski.