joomla templates top joomla templates template joomla

Senat przyjął "Piątkę dla zwierząt" z poprawkami, ale z kształtu ustawy nikt nie jest do końca zadowolony

info: tvn24/x-news włącz . Opublikowano w Kraj polityka

 
Senat przyjął projekt nowelizacji ustawy o ochronie zwierząt, ale z kilkudziesięcioma poprawkami. Jedna z nich wykreśla ograniczenia dotyczące uboju rytualnego drobiu.
 
Inna zakłada, że hodowla zwierząt na futra może być prowadzona jeszcze przez półtora roku, a ubój rytualny przez ponad 4 lata. Projekt podzielił senatorów zarówno między obozami opozycji i władzy, jak i wewnątrz tych obozów. Całkowicie ustawie sprzeciwia się PSL. Wniosek o odrzucenie projektu w całości poparło również część Senatorów Koalicji Obywatelskiej i PiS.
 
 
– Intencja ochrony praw zwierząt jest oczywiście słuszna. Ale oprócz praw zwierząt, istnieje jeszcze w Polsce konstytucja, poszanowanie dla praw człowieka, dla prawa własności. Te wszystkie rzeczy, które depcze ta ustawa w imię widzimisię jednego człowieka, dla mnie była nie do zaakceptowania – zwrócił uwagę senator Koalicji Polskiej-PSL Michał Kamiński.
 
Senator PiS Marek Pęk odnosząc się do poprawek stwierdził, że wydają się niemożliwe do zaakceptowania.
– Piłka jest po stronie Sejmu. Co zrobi Sejm, ja tego nie wiem – zaznaczył Pęk.
 
Poprawki nie zadowoliły protestujących rolników. Prezes Agrounii Michał Kołodziejczak domaga się odrzucenia projektu w całości. Ustawa po przegłosowaniu przez Senat wróci teraz do Sejmu.