joomla templates top joomla templates template joomla

Sejm uchwalił obniżkę PIT-u. "Chcecie jak Balcerowicz, by Polska była rezerwuarem taniej siły roboczej" - mówił do opozycji minister Sasin

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Kraj polityka

Sejm przyjął ustawę obniżającą stawkę PIT z 18 do 17 procent. Nowe regulacje podnoszą także koszty uzyskania przychodów dla pracowników. 
 
 
Paulina Henning-Kloska z Nowoczesnej wskazywała, że obniżka przyniesienie niewielką korzyść dla domowych budżetów.
 
- Może przeliczmy ten dobrobyt, który chcecie dać Polakom na złotówki. Emeryt z minimalną emeryturą zyska 11 złotych, a osoba z minimalną pensją 18. Faktycznie, cud nad Wisłą – kpiła posłanka Nowoczesnej.
 
 
Paweł Grabowski z Kukiz’15 zwrócił uwagę na rosnące koszty życia i obwinił o nie rząd.
 
- Najwyższa inflacja od lat jest właśnie teraz. Rosnące koszty życia, rosnące koszty paliwa. To jest poprawianie życia Polaków? Nie! – mówił Grabowski.
 
Wicepremier Jacek Sasin stwierdził, że obniżka PIT-u to element polityki rządu, by zmienić model polskiej gospodarki, która opiera się na niskich kosztach pracy.
 
 
 
- Ja wiem, że wy jesteście nadal pod wpływem Leszka Balcerowicza, który chciał, aby Polska była rezerwuarem taniej siły roboczej. My mamy inny pogląd na to, jaka ma być Polska – powiedział Sasin.
 
Nowa stawka będzie obowiązywać od początku października. Za nowelizacją głosowało 406 posłów, a 4 wstrzymało się od głosu. Teraz ustawa trafi do Senatu.