joomla templates top joomla templates template joomla

Sejm uchwalił bon turystyczny. Rząd „jest gotowy, aby w trzecim tygodniu lipca były realizowane pierwsze płatności”. Czy Marszałek Grodzki ponownie będzie stosował obstrukcję?

info: TVN24/x-news; info tvpinfo; fot: Archiwum/Agencja/eReporter24 włącz . Opublikowano w Kraj polityka

 
Za uchwaleniem ustawy o Polskim Bonie Turystycznym głosowało 424 posłów, przeciw było 16, wstrzymało się 12. Teraz ustawa trafi do Senatu. Minister rozwoju, wicepremier Jadwiga Emilewicz zapewniła, że program da branży turystycznej około 4 mld złotych. Bon nie będzie podlegał wymianie na gotówkę, będzie można nim płacić za hotele lub imprezy turystyczne do 31 marca 2022 roku. Emilewicz nie wykluczyła, że być może program zostanie przedłużony na kolejne lata.
 
500-złotowy bon turystyczny mają otrzymać korzystający z programu 500 plus i dodatków opiekuńczych – zakłada uchwalona w piątek przez Sejm prezydencka ustawa o Polskim Bonie Turystycznym. Bon nie będzie podlegał wymianie na gotówkę, będzie można nim płacić za hotele lub imprezy turystyczne do 31 marca 2022 r.
 
 
Ustawa określa zasady przyznawania i realizacji świadczenia w formie Polskiego Bonu Turystycznego, zwanego „świadczeniem w formie bonu”, oraz dodatkowego świadczenia w formie Polskiego Bonu Turystycznego, zwanego „dodatkowym świadczeniem w formie bonu”.
 
Polski Bon Turystyczny to dokument elektroniczny potwierdzający uprawnienie do świadczenia w formie bonu lub dodatkowego świadczenia w formie bonu.
 
Świadczenie w formie bonu będzie wynosić 500 zł na każde dziecko. Bon nie będzie podlegał wymianie na gotówkę, inne prawne środki płatnicze ani na inne środki wymiany. Za pomocą bonu będzie można dokonać płatności za usługę hotelarską lub imprezę turystyczną. Prawo do dokonywania płatności za pomocą bonu wygasa 31 marca 2022 r.