joomla templates top joomla templates template joomla

"Sejm RP pragnie zapewnić wszystkich Białorusinów o naszej solidarności i wsparciu". Uchwała przyjęta przez aklamację

info: TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Kraj polityka

 
Sejm przez aklamację przyjął uchwałę potępiającą stosowanie przez władze Alaksandra Łukaszenki brutalnej przemocy i masowych represji.
 
Zwrócił się również do rządu o możliwość szybkiego przyjmowania uchodźców z Białorusi oraz zaapelował do instytucji europejskich o podjęcie działań.
 
 
- Sejm RP pragnie zapewnić wszystkich Białorusinów o naszej solidarności i wsparciu. Stanowczo domagamy się od władz w Mińsku natychmiastowego uwolnienia wszystkich aresztowanych oraz zaprzestania represji i używania przemocy wobec społeczeństwa. Zdecydowanie potępiamy pozbawienie obywateli Białorusi możliwości udziału w wolnych i demokratycznych wyborach, oraz wyrażania poglądów. Zastraszanie kandydatów oraz ich więzienie, ograniczanie prawa do zgromadzeń, użycie siły nie służą wzmocnieniu niezależności Białorusi. Sejm mając na względzie rozwój dobrych relacji sąsiedzkich wzywa władzę w Mińsku do niezwłocznego rozpoczęcia dialogu ze społeczeństwem, który jest jedyną drogą do budowy pomyślnej przyszłości Białorusi - odczytała uchwałę marszałek Sejmu Elżbieta Witek.