joomla templates top joomla templates template joomla

Sejm przyjął nowelizacją ustawy o ochronie zwierząt. "Przeciw" była Solidarna Polska, Konfederacja, także Minister Rolnictwa. Porozumienie Gowina "wstrzymało się", ale "za" była Jadwiga Emilewicz

Agencja/eReporter24 włącz . Opublikowano w Kraj polityka

 
Sejm w nocy z czwartku na piątek posłowie zagłosowali nad nowelizacją ustawy o ochronie zwierząt. 356 posłów było "za" przy 75 głosów "przeciw". Wstrzymało się 18 osób.
 
Sejm przyjął m.in. blok poprawek PiS do noweli ustawy o ochronie zwierząt, jedna z nich przywróciła przepis ograniczający ubój rytualny. Z kolei odrzucono poprawkę Koalicji Obywatelskiej, która przewidywała zakaz wykorzystywania koni na drodze do Morskiego Oka.
 
 
Podczas głosowania nad całością nowelizacji ustawy o ochronie zwierząt 38 posłów z klubu parlamentarnego PiS było "przeciw" w tym m.in. Zbigniew Ziobro, 15 "wstrzymało się" od głosu w tym m.in. Jarosław Gowin, Jacek Żalek, Kamil Bortniczuk.
 
 
Projekt nowego prawa poróżnił koalicję Zjednoczonej Prawicy - w środę podczas I czytania aż 35 posłów KP PiS było przeciwko dalszemu procedowaniu ustawy. W tym gronie znaleźli się głównie przedstawiciele Solidarnej Polski, zaś Porozumienie przeważnie wstrzymało się od głosu.