joomla templates top joomla templates template joomla

Czy sędziowie zlękli się "gróźb" Grzegorza Schetyny? Premier Morawiecki musi sprostować w oświadczeniu informację co do wydawanych środków na budowę dróg za czasów PO

video: x-news/tvn24 włącz . Opublikowano w Kraj polityka

Czy sędziowie rozpatrujący apelację zlękli się Schetyny, który jeszcze kilka dni temu „grzmiał” - "Opinia publiczna musi zapamiętać te nazwiska i muszą ją zapamiętać ci, co będą tworzyć Izbę Dyscyplinarną Sądu Najwyższego i będą wyciągać wnioski z takich zachowań. (…) Jestem zdumiony takim orzeczeniem i uważam, że Sąd Apelacyjny podejmie decyzję w tej sprawie” - mówił przewodniczący PO.
Premier Mateusz Morawiecki będzie musiał sprostować w wyemitowanym w telewizji oświadczeniu swoje słowa o tym, że "w ciągu jednego do półtora roku wydawana jest przez nas większa suma na drogi lokalne, niż za czasów koalicji Platformy Obywatelskiej i Polskiego Stronnictwa Ludowego w ciągu ośmiu lat" - zdecydował Sąd Apelacyjny. Pozew w tej sprawie złożyli przedstawiciele Koalicji Obywatelskiej.
Sąd zobowiązał Mateusza Morawieckiego do opublikowania w ciągu 48 godzin oświadczenia na antenie TVP Info i TVN przed głównymi wydaniami programów "Wiadomości" i "Fakty" po blokach reklamowych bezpośrednio poprzedzających emisję tych programów – poinformowała sędzia Paulina Asłanowicz, zastępca przewodniczącego V Wydziału Cywilnego.
 
Treść oświadczenia ma brzmieć: "Nieprawdziwe są informacje podane przeze mnie 15 września 2018 roku podczas wiecu wyborczego komitetu wyborczego Prawo i Sprawiedliwość w Świebodzinie, że w ciągu jednego do półtora roku wydawana jest przez nas większa suma na drogi lokalne, niż za czasów koalicji Platformy Obywatelskiej i Polskiego Stronnictwa Ludowego w ciągu ośmiu lat. Mateusz Morawiecki, premier rządu Rzeczpospolitej Polskiej".

Razem z odczytanym oświadczeniem ma być też wyświetlona plansza z jego treścią.