joomla templates top joomla templates template joomla

Sąd nie zwolnił byłej tłumaczki D. Tuska z tajemnicy służbowej. Prokuratura jednak nadal zamierza przesłuchać tłumaczkę?

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Kraj polityka

Sąd Okręgowy w Warszawie uchylił decyzję prokuratora o zwolnieniu na potrzeby śledztwa z tajemnicy służbowej Magdaleny Fitas-Dukaczewskiej, tłumaczki byłego premiera Donalda Tuska. Śledztwo ma związek z wyjaśnieniem okoliczności katastrofy smoleńskiej. Magdalena Fitas-Dukaczewska tłumaczyła rozmowy ówczesnego premiera Donalda Tuska z ówczesnym premierem Rosji Władimirem Putinem po katastrofie smoleńskiej w kwietniu 2010 roku. 
 
 
- Sędzia uzasadnił swoją decyzję tym, że prokurator w dostatecznym stopniu nie przedstawił istnienia takiej przesłanki, czyli dobra wymiaru sprawiedliwości – poinformował Mikołaj Pietrzak, pełnomocnik tłumaczki.
 
 
Jak dodał, oznacza to, że Magdalena Fitas-Dukaczewska nie została zwolniona z tajemnicy służbowej i w związku z tym nie może zeznawać.
 
Prokurator Bartosz Biernat zaznaczył, że przesłuchanie byłej tłumaczki Donalda Tuska wciąż jest możliwe, gdyż sąd stwierdził, że uzasadnienie decyzji o zwolnieniu z tajemnicy służbowej potrzebuje dodatkowego rozwinięcia. 
 
 
- Prokuratura rozważy wskazówki sądu i nie wykluczone, że złożymy kolejny wniosek, zawierający argumenty, których domaga się sąd. Zatem kwestia przesłuchania nie jest jeszcze przesądzona – powiedział Bartosz Biernat.