joomla templates top joomla templates template joomla

Ruch "Solidarności" ma dziś cały czas wielką moc zmiany rzeczywistości na lepsze - mowił premier Mateusz Morawiecki, który wziął udział w obchodach Sierpnia ‘80

TVN24/x-news; fot: KPRM włącz . Opublikowano w Kraj polityka

 - Jest w Polsce bardzo wiele wydarzeń ostatnich lat, które są różnie interpretowane, które dzielą, ale tym większą wartością jest dla nas tamten wielki ruch, ruch "Solidarności", który jednoczy, który jak mało które wydarzenia z przeszłości, ma dziś cały czas wielką moc zmiany rzeczywistości na lepsze – mówił premier Mateusz Morawiecki podczas obchodów 39. rocznicy Sierpnia '80. Uroczystości rządowe zorganizowano w historycznej Sali BHP Stoczni Gdańskiej.
 
 
- Dzisiaj po latach wiemy, że z tych wielkich, pokojowych ruchów - ruchów, które nie posługują się też bronią - wywodzą się wielkie zmiany, które doprowadziły do niepodległości, suwerenności, wolności Rzeczypospolitej - dodał Morawiecki.
 
 
Obchody były podzielone. Osobno od rządu i środowiska NSZZ "Solidarność" świętowało miast Gdańsk wraz z częścią legendarnych działaczy "Solidarności", między innymi Lechem Wałęsą.