joomla templates top joomla templates template joomla

Rafałowi Trzaskowskiemu ufa tyle osób co Jarosławowi Kaczyńskiemu. Na podium z dużo lepszym poparciem są Morawiecki, Szumowski oraz Andrzej Duda

info: TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Kraj polityka

 
W ostatnim sondażu zaufania pierwsze miejsce w rankingu zajął premier Mateusz Morawiecki, do którego zaufanie deklaruje 46,8 proc. badanych. Minister zdrowia Łukasz Szumowski zajął drugie miejsce z wynikiem 42,4 proc. Trzeci jest prezydent Andrzej Duda - ufa mu w sumie 41,3 badanych.
 
Miesiąc temu w rankingu zwyciężył Szumowski z poparciem 43,9 proc., drugi był Duda z poparciem 43,7 proc., trzeci Morawiecki uzyskał wtedy 40,9 proc.
 
 
Czwarty był miejsce zajął lider PSL Władysław Kosiniak-Kamysz z wynikiem 38,1 proc, jednak jego pozycja jako polityka opozycji z największym zaufaniem społecznym jest zagrożona.
 
Co ciekawe Rafał Trzaskowski ma podobny poziom zaufania jak Jarosław Kaczyński zajmując piąte miejsce. Zaufanie do niego zadeklarowało 37,2 proc. respondentów. Z piątego na szóste miejsce spadł wspomniany już prezes PiS Jarosław Kaczyński, choć jego wynik jest nieznacznie wyższy niż w maju, czyli 35 proc. w porównaniu do 34,8. Z powodu pojawienia się Rafała Trzaskowskiego o jedno miejsce spadł również Szymon Hołownia, któremu ufa mu 33,8 proc. badanych.
 
 
Pierwszą dziesiątkę zamykają: Donald Tusk z 32,1 proc., Zbigniew Ziobro z 31,5 proc. zaufania, Borys Budka, któremu ufa 27,5 proc. oraz Robert Biedroń, któremu ufa 27,5 proc.
 
W rankingu IBRiS pojawia się wicepremier i minister rozwoju Jadwiga Emilewicz, której ufa 23 proc. zaufania. Warto odnotować znaczny wzrost zaufania do Jarosława Gowina aż +11,7 pkt proc. teraz ufa mu 24,1 proc. respondentów.
 
Spadek zanotował marszałek Senatu Tomasz Grodzki o -6,1 pkt proc.ufa mu teraz 25,7 proc. respondentów.