joomla templates top joomla templates template joomla

PSL wzywa prezydenta do zwołania RBN. "Bezpieczeństwo Polaków nie może być przedmiotem targów politycznych."

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Kraj polityka

Władysław Kosiniak-Kamysz zapewnił, że Polskie Stronnictwo Ludowe nadal będzie domagać się debaty z udziałem władz państwa i opozycji na temat bezpieczeństwa.
 
 
Choć od zabicia przez Amerykanów irańskiego generała w Bagdadzie minęło już kilka dni, prezydent nie zwołał posiedzenia Rady Bezpieczeństwa Narodowego, a jedynie Radę Gabinetową, podczas której rozmawiał z rządem, bez przedstawicieli opozycji. Jak podkreśla prezes PSL, spotkanie z opozycją mogło się odbyć już kilkukrotnie, a kwestie bezpieczeństwa państwa nie mogą być przedmiotem walki politycznej.
 
 
Odniósł się również do wypowiedzi prezydenckiego doradcy, który sugerował, że informacje, którymi dysponuje prezydent i rząd, nie wykraczają poza te, które każdy może na własną rękę znaleźć w internecie.

- Jeżeli na poważnie weźmiemy słowa profesora Zybertowicza, że prezydent i premier mają wiedzę na ten temat z internetu, to widzimy słabość państwa. Jako odpowiedzialna opozycja będziemy się domagać debaty na temat bezpieczeństwa Polek i Polaków – zapowiedział Władysław Kosiniak-Kamysz.