joomla templates top joomla templates template joomla

"Przyjęliśmy to ze smutkiem". Rzecznik rządu komentuje brak przedstawicieli PO-KO na spotkaniu ws. ustawy o lotach VIP-ów

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Kraj polityka

Przedstawiciele Klubu Parlamentarnego Platforma Obywatelska - Koalicja Obywatelska nie wzięli udziału w spotkaniu w KPRM ws. projektu ustawy o lotach VIP-ów. Rzecznik rządu Piotr Muller przed rozpoczęciem spotkania oświadczył, że informacja ta została przyjęta „ze smutkiem”.- Liczyliśmy na to, że w ponadpartyjnym dialogu da się uregulować takie ważne kwestie, jak choćby przeloty najważniejszych osób w państwie – dodał rzecznik rządu.

W spotkaniu poza przedstawicielami KPRM wzięli udział m.in.: wicemarszałek Sejmu Małgorzata Gosiewska, szefowa Kancelarii Sejmu Agnieszka Kaczmarska, wiceszef Kancelarii Prezydenta Paweł Mucha, Marek Sawicki z PSL i przedstawiciele Kukiz'15 oraz kół poselskich.Prace nad ustawą są pokłosiem afery, która doprowadziła do dymisji byłego już marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego. Ujawniono, że polityk regularnie korzystał z rządowych samolotów do celów prywatnych, a z maszyn korzystali również członkowie jego rodziny.