joomla templates top joomla templates template joomla

Prosta kalkulacja. Sasin odzyskał tylko z Gazpromu 6 mld. zł przez obstrukcję senackiej opozycje Polacy stracili 60 mln zł. Jacek Sasin zaprezentował fakty i wskaźniki

Agencja/eReporter24; info: Sejm.pl; fot: x-news/Archiwum włącz . Opublikowano w Kraj polityka


Jacek Sasin w trakcie debaty zaprezentował swoje argumenty i dokonania w ramach Ministerstwa, którym kieruje. Kluczowym argumentem było chociażby odzyskanie 6 mld zł od Gazpromu, konsolidacja spółek energetycznych, czy nawet same ceny paliwa za czasów PO i obecnie. Wicepremier już wcześniej wspominał również o pokryciu 60 mln za wybory, które się nie odbyły z powodu obstrukcji opozycji, czym sama opozycja się chwali i przypisuje sobie to za sukces. Zdaniem wicepremiera Sasina Platforma Obywatelska powinna się zastanowić nad pokryciem kosztów tych wyborów, skoro sama sobie przypisuje to za sukces.
 
Sejm odrzucił w czwartek wieczorem wniosek o wyrażenie wotum nieufności wobec ministra aktywów państwowych Jacka Sasina. Za przyjęciem wniosku głosowało 223 posłów, przeciw było 234, nikt się nie wstrzymał.
 
 
Za wotum nieufności opowiedziało 133 posłów Koalicji Obywatelskiej; 49 posłów Lewicy; 29 posłów PSL-Kukiz15; 11 posłów koła Konfederacji oraz 1 poseł niezrzeszony. Przeciw wyrażeniu wotum nieufności głosowało 234 posłów PiS. Od głosu nikt się nie wstrzymał.
Głosowało łącznie 457 posłów. Udziału w głosowaniu nie wzięli: Anna Maria Siarkowska (PiS), Magdalena Filiks (KO) oraz Zbigniew Ziejewski (PSL-Kukiz15).
 
Złożony przez posłów KO wniosek ma związek z przygotowywanymi na 10 maja wyborami korespondencyjnymi prezydenta RP, które się nie odbyły. Wniosek miał być:

- "wyrazem sprzeciwu wobec działań ministra, w szczególności w zakresie organizacji wyborów Prezydenta RP w 2020 r. Działania podejmowane przez wicepremiera Jacka Sasina doprowadziły do absolutnego chaosu wyborczego, konstytucyjnego i demokratycznego w Polsce" - czytamy we wniosku.
 
Argumenty prezentowane we wnioski przez Koalicje Obywatelską były logicznie sprzeczne z przypisywaniem sobie zasług za uniemożliwienie wyborów.