joomla templates top joomla templates template joomla

Premier Morawiecki o pedofilii: Nie ma przyzwolenia na takie haniebne czyny ani dla ludzi w garniturach, ani dla ludzi w koloratkach

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Kraj polityka

– Zaostrzamy kary, zrobiliśmy rejestr pedofilów. Na takie haniebne czyny nie ma żadnego przyzwolenia ani dla ludzi w garniturach, ani w koloratkach – mówił premier Mateusz Morawiecki w Ozorkowie w województwie łódzkim. 
 
 
Mateusz Morawiecki przyjechał kampanijnym busem do Ozorkowa, by zachęcać do głosowania w wyborach do europarlamentu na kandydatów PiS startujących z okręgu łódzkiego.
 
 
– Warto dopytać, co zrobili nasi poprzednicy, żeby ukarać tych, którzy takich haniebnych czynów się dopuszczali. My będziemy wdrażać zaostrzone kary – zapewnił premier.
 
 
 
W sobotę (11.05) w internecie został opublikowany film dokumentalny Tomasza Sekielskiego i jego brata Marka "Tylko nie mów nikomu" przedstawiający przypadki pedofili w polskim Kościele. Film w ciągu doby osiągnął 4,5 miliona odsłon.
 
Swoje oświadczenie zamieścił na stronie KEP prymas Polski abp Wojciech Polak. Przeprosił "za każdą ranę zadaną przez ludzi Kościoła".