joomla templates top joomla templates template joomla

Posłowie szukali respiratorów w budynku Ministerstwa Zdrowia "Nie widzieliśmy umowy ani zakupionego sprzętu". Kontrola posłów KO w ministerstwie zdrowia dot. respiratorów za 200 mln zł

Agencja Informacyjna eReporter24.pl włącz . Opublikowano w Kraj polityka

 
Posłowie Koalicji Obywatelskiej udali się do ministerstwa zdrowia na kontrolę ws. zakupy 1,2 tys. respiratorów za kwotę 195,5 mln mln złotych. Poseł KO Michał Szczerba powiedział, że nie uzyskali dokumentów ani umowy.
 
- Powiedziano nam, że są u pracowników w domu. Mamy podejrzenie popełnienia przestępstwa, które polega na ukrywaniu dokumentów przed posłami, którzy wykonując swój mandat dokonują kontroli – zaznaczył Szczerba.
 
 
Firma firma E&K, która miała dostarczyć sprzęt, otrzymała około 130 mln z tej kwoty. Minister zdrowia Łukasz Szumowski zapewnił, że część respiratorów już trafiła do Polski.
 
- Byliśmy w Agencji Rezerw Materiałowych, aby spytać, czy otrzymali te respiratory. Dowiedzieliśmy się, że pracownicy nie wiedzą, czy mają ten sprzęt, a sprawdzenie tego potrwa kilka dni – wyjaśnił poseł KO Dariusz Joński.