joomla templates top joomla templates template joomla

Posłowie KO uzupełniają zawiadomienie w sprawie respiratorów. "Niedopełnienie obowiązków"

info: TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Kraj polityka

 
Pracownicy Ministerstwa Zdrowia przyjęli respiratory bez kompletnej dokumentacji – podkreślają posłowie Koalicji Obywatelskiej Dariusz Joński i Michał Szczerba, którzy uzupełnili złożone w czerwcu w prokuraturze zawiadomienie, wnioskując o zabezpieczenie umowy zakupu respiratorów i protokołów dostawy.
 
– Przyjęto sprzęt, który w tej chwili nie może być użytkowany – przekonuje Szczerba.
 
 
W połowie czerwca posłowie KO złożyli w prokuraturze zawiadomienie o możliwości narażenia przez ministra zdrowia Skarbu Państwa na straty w związku z zakupem respiratorów. To efekt kontroli poselskiej w Ministerstwie Zdrowia, którą posłowie podjęli po ujawnieniu kontrowersji związanych z zakupem sprzętu medycznego przez resort zdrowia w trakcie epidemii. Do Polski trafiło 200 respiratorów z przedpłaconych w połowie kwietnia - 1241 sztuk. Posłowie twierdzą, że na koncie resortu brakuje 70 mln zł z przedpłaty, która powinna być zwrócona od czterech miesięcy.
 
Rzecznik resortu Wojciech Andrusiewicz odrzuca zarzuty posłów KO. Powiedział, że pieniądze za niedostarczony sprzęt zostaną zwrócone, a urządzenia, które ministerstwo odebrało, są w pełni wyposażone i sprawne.